02 اسفند 1402
1402 اسفند 02

طراحی و تولید انواع بسته بندی

طراحی و تولید انواع بسته بندی

تعریف بسته بندی: آنچه که به دور یک محصول مصرفی پیچیده می شود که هدف از آن نگهداری، شناسایی، توصیف، محافظت، نمایش، کمک به فروش هر چه بهتر، بازاریابی و نظافت و تمیزی محصول است.

معنی بسته بندی چیزی بیش از ظاهر زیبای محصول شماست. بسته بندی محصول شما عاملی است که تعیین کننده ی خیلی مسائل خواهد بود؛ از تعداد محصولات خراب شده هنگام حمل و نقل گرفته تا میزان علاقه فروشگاه ها نسبت به دریافت و انبار محصول شما همگی از تاثیرات بسته بندی هستند. به عنوان مثال، "میزان نمایش" یک مسئله مهم در طراحی بسته بندی است. برای مثال بسته بندی یکی از محصولات یکی از شرکت های خوشنام آمریکایی را می توانیم در نظر بگیریم که صرفا درب آن باعث افت فروش محصول شده بود. درب جعبه یا بسته بندی محصول به نوعی بود که کمی شیب داشت و از آنجایی که برای صاحبان فروشگاه سخت بود که آن محصول را روی هم بچینند، باعث شده بود که محصول فروش بالایی نداشته باشد. شرکت تولیدکننده تنها با تغییری در طراحی درب جعبه و بسته بندی آن محصول توانست سهم بسزایی از بازار را به دست بیاورد و به فروش بالایی از آن محصول دست پیدا کند. برخی دیگر از مسائل مهم در طراحی یک جعبه یا بسته بندی عبارتند از:

برچسب زدن روی محصول

قطعا محصول شما نیاز به نوعی برچسب برای رساندن اطلاعات کافی به مشتری دارد. برای مثال، برچسب محصولات غذایی باید اطلاعات کافی در مورد مواد به کار رفته در محصول و همچنین خواص تغذیه ای آن را در خود جای داده باشند. همچنین جعبه یا بسته بندی محصول باید به گونه ای طراحی شده باشد که امکان چسباندن آسان برچسب را به تولید کننده آن محصول بدهد. همچنین پس از چسباندن برچسب، سطح خود بسته بندی محصول باید از موادی باشد که برچسب آن به مرور زمان یا بخاطر حمل و نقل جدا نشود.

بازکردن بسته بندی

اگر محصول شما به نوعی است که مشتریان قبل از خرید آن باید آن را آزمایش کنند و از بسته بندی اش خارج کنند، باید طبیعتا طراحی بسته بندی به نوعی باشد که آن ها بتوانند این کار را قبل از خرید به راحتی انجام دهند. پس در آن صورت درب جعبه یا بسته بندی محصول شما باید به گونه ای باشد که به راحتی بتواند باز یا بسته شود. از طرفی دیگر، اگر محصول شما به گونه ایست که توسط هیچ کس جز خریدار نهایی آن نباید باز شود – مانند بسیاری از داروها یا محصولات مرتبط با نظافت و سلامتی – در آن صورت بسته بندی باید به گونه ای باشد که در مقابل تلاش برای بازشدن مقاومت کافی نشان دهد و در صورت بازشدن کاملا خراب و مخدوش شود.

اندازه

اگر محصول شما باید صادر شود و مسافت زیادی را برای رسیدن به مرکز پخش یا مصرف کننده نهایی باید طی کند، طبیعی است که باید در طراحی جعبه و بسته بندی آن حساب اندازه و وزن آن را داشته باشید. یک بسته بندی بزرگ و کارشناسی نشده علاوه به مشکل کردن فرآیند حمل و نقل، به هزینه نهایی محصول اضافه می کند و بخش قابل توجهی از هزینه را باید صرف و حمل و نقل آن کنید. چرا؟ برای این که در روال حمل و نقل، به جز وزن، اندازه و فضای اشغالی است هزینه نهایی حمل را تعیین می کند. پس در طراحی جعبه یا بسته بندی محصول مورد نظرتان، اندازه آن را به خوبی بررسی و کارشناسی کنید و به تمامی مراحل مورد نیاز برای رسیدن محصول به مصرف کننده نهایی توجه کافی به خرج دهید.

دوام

بسیاری از محصولات حساس هستند که به دلیل بسته بندی مناسب و کارشناسی شده، از فرآیند تولید تا پخش و فروش به مشتری نهایی را به سلامت طی می کنند. همچنین بسته بندی خوب بسته بندی است که در حین حمل و نقل و انواع فشارها بتواند با دوام و استحکام کافی از محصول درونش محافظت کند. بسیاری محصولات با جعبه یا بسته بندی خوبی که دارند می توانند در این فرآیند سالم بمانند. پس دوام جعبه یا بسته بندی عامل بسیار قابل توجهی است. اگر سامانه حمل و نقل و پخش محصول به گونه ای نیست بتواند پخش سالم محصول شما را تضمین کند، قطعا یک جعبه یا بسته بندی مناسب می تواند این نقصان را جبران کند. همچنین اگر نگران سلامت محصول خود در زمینه های صادرات و حمل و نقل های طولانی هستید، اینجاست که نقش دوام یک جعبه یا بسته بندی از اهمیت فراوانی برخوردار می شود. اگر محافظت از محصول برای تان مهم است که قطعا هم همین طور است، از دوام جعبه یا بسته بندی تان مطمئن شوید.

تیم طراحی بسته بندی محصول در تی سبز

گروه طراحی و تولیدی سبز به عنوان بزرگ ترین و معتبرترین تولید کننده انواع جعبه و بسته بندی در ایران، در طراحی بسته بندی محصول تان شما را یاری می کند. با توجه به نیاز روزافزون بازار به انواع جعبه و بسته بندی در اندازه ها و سطوح کیفیتی گوناگون، تیم طراحی بسته بندی محصول تی سبز با سطح بالایی از تخصص و خلاقیت آماده است که شما را در رسیدن به بهترین نتیجه در طراحی بسته بندی محصول تان همراهی کند. همانطور که در بالا به صورت مختصر و کوتاه مطرح شد، عوامل متعددی هستند که در طراحی جعبه و بسته بندی محصول شما باید در نظر گرفته شوند. بسته بندی مناسب حاصل یک اتفاق خوب نیست. تخصص، خلاقیت، فکر، تخصص فنی، تولید مناسب و مواد اولیه با کیفیت همه از عوامل موثر در خلق یک جعبه یا بسته بندی خوب هستند.

شما برای یک بسته بندی حرفه ای نیاز به گروه طراحی بسته بندی حرفه ای دارید. گروه حرفه ای طراحی بسته بندی محصول در تی سبز به شما کمک می کند تا با در نظر گرفتن اصول یک بسته بندی یا جعبه مناسب، فروش و بازاریابی محصول تان به خوبی صورت پذیرد. محصول شما هر چقدر هم که خوب باشد باز هم این بسته بندی است که نقش اصلی را در فروش آن ایفا می کند. با بسته بندی حرفه ای و مناسب، محصول خود را در برابر انواع آسیب ها محافظت کنید. بسته بندی های با کیفیت تی سبز محصول تان را در برابر انواع آسیب های ناشی از حمل و نقل، انبار، عوامل محیطی و جوی مانند گرما یا رطوبت و غیره بیمه می کند.

بسته بندی خوب کنید، خوب بفروشید

نیاز به تاکید بر این موضوع نیست که تاثیر بسته بندی خوب بر فروش یک محصول تا چه اندازه مهم است. همه کسبه و اهل بازار با فعالیت های اقتصادی شان در هر اندازه و وسعتی که باشد می دانند که برای فروش محصول خود نیاز به یک بسته بندی مناسب دارند. محصول مورد نظر طلا هم که باشد، باز هم برای فروش نیاز به نوعی جعبه و بسته بندی دارد. بسته بندی مناسب علاوه بر حفاظت از محصول شما، به شما برای فروش و بازاریابی محصول تان کمک می کند. محصول شما چه در داخل کشور تولید شده باشد و چه وارداتی باشد، به هر حال با جعبه و بسته بندی مناسب می تواند نفوذ بهتری در بازار داشته باشد. به قول معروف یک بسته بندی مشتری پسند مطمئنا فروش محصول تان را هم بالا می برد. گروه طراحی بسته بندی تی سبز یک گروه طراحی حرفه ایست. خوب فکر می کند وخوب هم خلق می کند. برای طراحی بسته بندی محصول تان روی تی سبز حساب کنید.

هر نوع روکش یا گالینگوری که شما بخواهید

برای جعبه های تی سبز همانطور که در وب سایت هم ملاحظه می کنید معمولا از انواع مختلفی از روکش و گالینگور استفاده می کنیم. وسعت رنگ و کیفیت گالینگور های مورد استفاده توسط تی سبز به قدری زیاد است که می تواند پاسخگوی هر نیازی باشد. هر جعبه ای با هر اندازه ای که سفارش دهید مهم نیست. بالاخره یک روکش و گالینگور مناسب در آلبوم ما پیدا می شود که شما را به مقصودتان نزدیک کند. هر گالینگور با توجه به کیفیت و همچنین کشور تولیدکننده قیمت مختص خود را دارد. قدرت انتخاب شما به قدری هست که با هر نوع بودجه ای که در نظر دارید بتوانید به بهترین رنگ و کیفیت مورد نظرتان دست یابید و ما بسته بندی محصول شما را با همان طرح و رنگ دلخواه شما تولید می کنیم. هر بسته بندی با هر گالینگوری که بخواهید امکان پذیر است. گروه طراحی و تولیدی سبز و تیم طراحی بسته بندی ما، شما را در این مسیر همراهی می کند.

طرح مورد نظر شما را چاپ می کنیم

گاهی اوقات بسته بندی مورد نظر شما باید روکش مرتبط با خود را داشته باشد. درست است که امکان انتخاب از بین انواع روکش ها و گالینگورها را دارید اما بعضی اوقات با توجه به نوع محصول، جعبه یا بسته بندی باید تولید شود که ویژگی ها یا تصویر محصول هم روی بسته بندی چاپ شده باشد. در این شرایط ممکن است فکر کنید که کار کمی سخت شده اما نگران نباشد. تیم طراحی بسته بندی محصول تی سبز به شما هر امکانی را که فکرش را بکنید می دهد. بسته بندی مورد نظرتان را در چند طرح و نقش طراحی می کنیم تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. سپس طرح مورد نظرتان را که با نهایت دقت و بکارگیری اصول طراحی تولید کرده ایم را در تعداد مورد نظر شما به چاپ می رسانیم. سپس جعبه یا بسته بندی محصول تان را با روکشی که از هر نظر با محصول تان مرتبط است تولید می کنیم. مثلا برای بسته بندی های مرتبط با مواد خوراکی یا خشکبار می دانیم که بسته بندی باید به اندازه کافی جلوه داشته باشد تا از میان انبوهی از کالاها قابل تشخیص باشد. شاید هم در نظر دارید محصول تان را صادر کنید که در آن صورت اهمیت بسته بندی مناسب و جذاب صد چندان می شود، چرا که محصول شما قرار است وارد بازارهای جهانی شود و استاندارد بسته بندی آن باید بر اساس اصول بین المللی باشد.

این که محصول شما در کجا قرار است به فروش برسد برای ما مهم نیست. مهم این است که بتوانیم شما را به بهترین نحو برای رسیدن به بسته بندی دلخواه تان یاری کنیم. تیم طراحی بسته بندی محصول تی سبز با در نظر گرفتن اصول علم طراحی و بسته بندی مطمئنا به شما بهترین بسته بندی ممکن را ارائه خواهد داد. چاپخانه های زیادی هستند که با گروه طراحی و تولیدی سبز همکاری دارند و به واسطه سطح بالای همکاری ما با آن ها، می توانیم طرح بسته بندی شما را با بهترین کیفیت و قیمت به شما برسانیم.

پس نگران طرح بسته بندی تان نباشید. بسته بندی مورد نظرتان را طراحی و چاپ می کنیم و جعبه شما همانی می شود که در نظر داشتید. تمامی مراحل چاپ و طلاکوب و ساخت توسط تی سبز انجام می شوند. در تی سبز تمامی مراحل مرتبط با تولید بسته بندی مورد نظر شما به صورت یکجا انجام خواهند شد.

قیمت مقرون به صرفه برای انواع جبعه و بسته بندی

از آنجایی که گروه طراحی و تولیدی سبز – تی سبز www.tsabz.com – یک تولید کننده بزرگ جعبه و بسته بندی در ایران است و به هیچ عنوان عملیات واسطه گری در هیچ یک از فعالیت های ما جایی ندارد، لذا جعبه و بسته بندی مورد نظر شما با استانداردهای بالای کیفیتی و ظاهری به مرحله تولید می رسند و ما سفارش شما را تولید می کنیم. از همین رو قیمت نهایی سفارش مورد نظر شما از هر نظر مقرون به صرفه خواهد بود و درصد سود مشخص و عادلانه ما در تولیدات مان به شما کمک می کند تا قیمت نهایی محصول شما برای تان مقرون به صرفه باشد، و مصرف کننده نهایی هم با توجه به نوع محصول، حداقل قیمت را بابت بسته بندی متحمل شود. با توجه به این که ما سفارش شما را در هر اندازه و تعدادی تولید می کنیم، طبیعی است که در نظر داشته باشید که سفارش در تعداد بالاتر مساوی است با قیمت کمتر. کارخانه تی سبز توان تولیدی بالایی دارد پس سفارش بیشتر از بسته بندی مورد نظرتان برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود.

قول می دهیم هزینه ها و قیمت هایی که شما بابت تولید انواع جعبه و بسته بندی از تی سبز دریافت می کنید توان رقابت با هر تولیدکننده دیگری را خواهند داشت. کیفیت در تولیدات ما حرف اول را می زند. پس پرداخت مبلغی منطقی و مقرون به صرفه با در نظر گرفتن کیفیت بالای بسته بندی های تی سبز، یک انتخاب مناسب برای محصول شما خواهد بود.

ترجمه متن بسته بندی شما

بسیاری از بسته بندی ها بخصوص در حوزه صادرات نیاز به قسمتی به زبان انگلیسی دارند. سرپرست تیم طراحی بسته بندی در تی سبز، مدرک دانشگاهی در رشته مترجمی زبان انگلیسی دارد. نیاز به مترجم متن هم نخواهید داشت. متن بسته بندی شما هر چه که باشد ما آن را به صورتی دقیق به زبان انگلیسی ترجمه می کنیم و در طراحی مورد نظر شما قرار می دهیم.

 

کلمات کلیدی: طراحی بسته بندی، بسته بندی محصول، بسته بندی محصول در تی سبز، گروه طراحی و تولید بسته بندی محصول، بسته بندی محصول