موارد استفاده از جعبه های نظم دهنده

در جهان پیشرفته ای امروز که اهمیت نظم و برنامه ریزی در امور و کارها، روزبرو بیشتر می شود، داشتن وسایلی که ما را در نظم دهی به محیط زندگی یا کارمان یاری کنند بیشتر از هر زمانی حیاتی به نظر می رسد. از همین رو، جعبه های نظم دهنده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. جعبه های نظم دهنده کارکرد مشخصی دارند و همانطور که از نام شان نیز پیداست برای نظم دادن به محیط از آن ها استفاده می شود. جعبه های نظم دهنده را می توان به عنوان یکی از مهم ترین و در عین حال موثرترین راهکارهای نظم دادن به محیط شمرد که بخاطر استفاده مشخص و آسان شان، محدود به هیچ گروه سنی یا شغل بخصوصی نیستند. در واقع مفهوم نظم دادن به محیط را می توان با جعبه های نظم دهنده تعریف کرد.

حال ممکن است این سوال برای کسانی که کمتر با مفهوم جعبه های نظم دهنده آشنایی دارند پیش بیاید که این جعبه ها را چه کسانی می توانند استفاده کنند؟ خوب جواب ساده است. همه! در ادامه به موارد استفاده از جعبه های نظم دهنده می پردازیم.

کودکان

طبیعتا در خانواده هایی که فرزند کم و سن و سالی دارند، مشکل نظم دهی به اتاق کودک یا محیط زندگی همیشه مطرح است. حتی می بینیم که لزوما بی نظمی بخاطر کم بودن سن و سال نیست و گاهی کودکان بخاطر الگوبرداری های نادرست و یا عدم آگاهی خانواده به اصول نظم دهی، به بی نظمی عادت می کنند و با همان اصول رشد پیدا می کنند. راحت ترین مسیر برای نظم دادن به اتاق کودکان و محیط مخصوص آن ها استفاده از جعبه های نظم دهنده است. این جعبه ها بخاطر تنوع در سایز، مقاومت، وزن کم و استفاده بهینه از فضاهای موجود زندگی، می توانند اولین و بزرگ ترین قدم برای نظم بخشیدن و حتی یاد دادن چگونه منظم بودن به کودکان باشند.

منزل

خانم های خانه دار همواره در حال رسیدگی به نظم خانه و زندگی هستند. این امر برای خانم هایی که شاغل هستند از اهمیت دو چندانی برخوردار است چرا که عدم حضور دائم آن ها در منزل باعث خستگی مضائف آن ها برای نظم بخشیدن مجدد به منزل در ساعات کمی که در خانه حضور دارند می شود. مطمئنا جعبه های نظم دهنده یک راهکار ساده هستند که باعث نظم بخشیدن به منزل می شوند. با توجه به دسته بندی وسیعی از وسایل موجود در هر خانه، اعم از وسایل آشپزخانه، کودکان، اسباب بازی، انواع وسایل ریز، انواع وسایل مختص خانم ها مانند لوازم آرایش، لباس، وسایل پر مصرف و روزمره، ابزارآلات، نوشت افزار و غیره، نمی توان برای نظم دهی به این همه وسیله دائما از اسباب و اثاثیه و کشو و جعبه استفاده کرد. با توجه به راحتی در استفاده و هزینه ی کم آن ها، جعبه های نظم دهنده بهترین انتخاب برای داشتن خانه ای منظم و آرام خواهند بود. البته در این دوره آقایان هم باید دوش به دوش خانم ها باشند و در حفظ نظم منزل به آن ها کمک کنند.

اداری و سازمانی

نظم در فضاهای اداری و سازمانی یکی از اصول حیاتی کار است. تا بحال شده که به فکر یک اداره، نهاد یا سازمان بیافتید و ناخودآگاه مفهوم نظم و انضباط به ذهن تان خطور نکند. در هر اداره یا سازمانی همواره انبوهی از موضوعات و برنامه ها وجود دارند که قطعا نیازمند طبقه بندی و نظم دادن هستند. جعبه های نظم دهنده بهترین و شاید بتوان گفت تنها راه ایجاد مفهوم طبقه بندی و نظم در هر سازمان و اداره ای هستند. بخش بایگانی، اتاق کارمندان، انواع اوراق، وسایل رومیزی، امور ارباب رجوع و تبادلات داخل سازمانی و غیره همگی نیاز به وسایلی برای نظم بخشیدن دارند. جعبه های نظم دهنده تنها مسیر عملی برای طبقه بندی و نظم دهی به این نوع فضاها می توانند باشند.

شرکت ها و کسب و کارها

نظم در فضای منزل از یک درجه اهمیت برخوردار است و در فضاهای شرکتی و انواع کسب و کارها از درجه ی اهمیت فوق العاده بیشتر. نظم در کار یعنی همه چیز. می توانید یک تعمیرگاه بی نظم را تصور کنید که تعمیرکار دائما به دنبال وسایلش می گردد؟ (در ارتباط با موضوع اصول نظم دادن به محیط، می توانید مقاله ای در مورد ساماندهی محیط با اصول فایو اِس 5S را مطالعه فرمایید). می توانید شرکتی را تصور کنید که هیچ چیز جای مشخصی ندارد و دائما باید نیرو و زمان اضافی برای پیدا کردن هر چیز صرف شود؟ جعبه های نظم دهنده برای شرکت ها و کسب و کارهای مختلف یکی از اصول اولیه اسباب و ملزومات مرتبط با کار محسوب می شوند. هر شرکت یا کسب و کار خصوصی باید نظم را به صورت یک اصل و استاندارد برای خود و کارکنان و کارمندانش دربیاورد. جعبه های نظم دهنده در این راستا می توانند شرکت ها و کسب و کارها را در نظم دهی و ساماندهی به امور و وسایل کمک کنند. محیط منظم کاری یعنی بازدهی بالاتر. جعبه های نظم دهنده بهترین راهکار برای کمک به بازدهی بیشتر هر کسب و کاری هستند.

انواع محیط کار

جعبه های نظم دهنده لزوما مخصوص فضاهای اداری، نهادها، ارگان ها، سازمان ها و شرکت ها نیستند و هر نوع کاری را که شما در نظر داشته باشید، مفهوم نظم را به نوعی در خود جای داده است. یک راننده ی منظم، یک رنگ کار منظم، یک معلم منظم، یک مدرسه ی منظم، یک موسسه آموزشی منظم، یک سوپر منظم، یک برج مراقبت پرواز منظم، یک مرکز تعمیر تلفن همراه منظم و غیره همگی می توانند جعبه های نظم دهنده را در اصول نظم دهی و ساماندهی محیط خود به کار ببرند. جعبه های نظم دهنده که به تازگی فضای خود را هر کار و شغلی پیدا کرده اند، می توانند هر نوع حرفه ای را برای منظم تر شدن و بازدهی بالاتر کمک کنند.

محیط های تولیدی، کارخانه ای و صنعتی

محیط های کارخانه ای باید منظم باشند. این امر از قدیم در هر کارخانه ای با هر اندازه ای از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و قدمت نظم در امور کارخانه ای و تولید انبوه را می توان به قدمت نظم در تاریخ مرتبط دانست. محیط های تولیدی، کارخانه ای و صنعتی همه برای ساماندهی قطعات و مراحل تولید، همواره به صورت فعال در تلاش اند تا بتوانند به این واسطه از اتلاف زمان و انرژی جلوگیری کنند. جعبه های نظم دهنده می توانند کمک رسان خوبی به صنایع باشند. انبار یک کارخانه یا تولیدی می تواند به راحتی با استفاده از جعبه های نظم دهنده و با صرفه جویی قابل توجه از نظر هزینه، به راحتی نظم پیدا کنند. جعبه های نظم دهنده همراه همیشگی صنعت و تولید بوده اند.

مرسولات

یکی از تازه ترین استفاده های جعبه های نظم دهنده را می توان در انواع مرسولات مشاهده کرد. حتی به تازگی گل ها را نیز در جعبه تزیین می کنند چرا که راحت تر قابلیت ارسال را دارند. انواع مرسولات پستی و شخصی، همگی به نوعی در جعبه های نظم دهنده تعریف می شوند. از یک کارتن ساده گرفته تا بسته بندی های پالِتی و چوبی همگی خاصیت نظم دهندگی دارند. اما نقص عمومی مرسولات، پیدا کردن جعبه ی مناسب برای آنهاست تا بتوانند از محتوایات داخل خود تا رسیدن به مقصد به خوبی محافظت کنند. جعبه های نظم دهنده با توجه به کیفیت ساخت بالا و هزینه ی پایین، یک راهکار راحت و هوشمندانه برای ارسال هر مرسوله ای به صورت پستی یا درون شهری می توانند باشند.


جعبه های نظم دهنده تی سبز

گروه طراحی و تولیدی سبزتی سبز www.tsabz.com – به عنوان معتبرترین و بزرگ ترین گروه تولیدکننده انواع جعبه و بسته بندی، با تولید انواع جعبه های نظم دهنده با کیفیت توانسته نقش موثری را در برطرف کردن نیاز مردم عزیز ایران به وسایل مورد نیاز برای نظم دهی و ساماندهی به محیط منزل یا کار ایفا کند. جعبه های نظم دهنده تی سبز با قیمت های مناسبی که دارند می توانند توسط همه ی اقشار جامعه مورد استفاده قرار گیرند. مدل ها و طرح های گوناگون جعبه های نظم دهنده تی سبز هم می توانند پاسخگوی هر سلیقه ای باشد.

جعبه های نظم دهنده تی سبز، یک راهکار هوشمندانه برای نظم دادن به محیط.

 

مطالب مرتبط

ده دلیل استفاده از جعبه نظم دهنده برای تمیز و مرتب نگه داشتن خانه

چرا نظم دادن به محیط کار مهم است؟

فواید استفاده از جعبه های نظم دهنده

طراحی مهم است: چگونه جعبه و بسته بندی می تواند روی فروش شما تاثیر بگذارد

موارد استفاده از جعبه های نظم دهنده

تاثیر جعبه و بسته بندی در بازاریابی و فروش محصول

اهیمت بسته بندی و جعبه محصول در بازاریابی

جعبه های ساخته شده با ام دی اف MDF خوب هستند یا نه

نظم دهی به محیط با روش فایو اِس 5S

بسته بندی

تولید انواع جعبه برای شرکت ها و سازمان ها